5-Hidroksiindolasetik asit (5-HIAA): Bu test için 24 saatlik idrar gereklidir. Idrar toplama islemi öncesinde 3 gün boyunca diyet yapilmalidir. Diyet için lütfen laboratuardan bilgi aliniz.

ACE (Angiotensin Converting Enzyme): Kan almadan önce bazi ilaçlarin kullanilmasi test sonucunu etkileyebilir. Ilaçlarla ilgili lütfen laboratuardan bilgi aliniz.

Aldosteron: Kan örnegi, sabah yataktan kalkmadan ya da 2 saat boyunca ayakta bekledikten sonra alinir. Kan alinmadan önce bazi ilaçlarin kullanilmasi test sonucunu etkileyebilir. Bu nedenle kan alinmadan önce 2 hafta süresince bazi ilaçlarin alinmamasi gerekir. Ilaçlarla ilgili lütfen laboratuvardan bilgi aliniz.

Angiotensin I (Plazma Renin Aktivitesi)(PRA): Kan örnegi, sabah yataktan kalkmadan ya da 2 saat boyunca ayakta bekledikten sonra alinir.

Gastrin: Kan almadan önce bazi ilaçlarin kullanilmasi test sonucunu etkileyebilir. Ilaçlarla ilgili lütfen laboratuardan bilgi aliniz.

Mantar Kültürü: Kan almadan önce bazi ilaçlarin kullanilmasi test sonucunu etkileyebilir. Ilaçlarla ilgili lütfen laboratuardan bilgi aliniz.

Okzalat (okzalik asit): Bu test için 24 saatlik idrar gereklidir. Idrar toplama islemi öncesinde 2 gün ve idrar toplama sirasinda diyet yapilmalidir. Diyet için lütfen laboratuardan bilgi aliniz.

tahlil-oncesi-hazirlik

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir